Ирена го потресе регионот – се лизнала на плочки

Триесетгодишната Ирена Кики М. се лизнала на плочките и го скршила вратот во купатилото на смејната куќа во селото Младеновац, погребана е на локалните гробишта. Од Ирена се збогувале родителите, братот, сестрата, роднините и многубројните пријатели.

Како што информира Курир.рс, Ирена таа кобна вечер, на 2. декември, била дома со родителите, Весела и Небојша, и бабата. Влегла во купатилото да се истушира, а родителите се згрижиле затоа што не излегувала цел час.

Тропнале на вратата, но немало одговор. Кога отвориле, затекнале ужасна глетка. Првите резултати од истрагата укажуваат дека се лизнала на голема количина пареа и лизгави плочки. За време на ударот го скршила вратот и останала да лежи. Родителите се обидувале да ја вратат во живот, но за жал немало помош.

Екипата на Брзата Помош можела само да потврди смрт.Телото ѝ било пренесено во Инситутот за судска медицина, додека дома се изршил увид да се види како настрадала.

За време на вчерашниот ден во селото Младеновац владеел молк. Продавниците биле затворени, а сите биле дел од поворката која одела до патот до вечниот дом на Ирена.

Previous article(ФОТО) Да ви се „крене коса“ кога ќе погледнете што најмногу се слуша во Македонија
Next articleТри хороскопски знаци викендов ќе ЛЕТААТ од среќа