Сергеј и Боки 13 му се јавувале навечер на Ацо Кабранов со мутирани гласови за да го плашат

Покрај се што се изнаслуша јавноста од денешното рочиште за случајот ,,Рекет”, многу интересна беше информацијата која ја сподели сведокот Камчев дека Боки 13 и Сергеј Варошлија му се јавувале навечер на уредникот во 1ТВ Ацо Кабранов со мутирани гласови:

,,Боки 13 и Сергеј Варошлија го малтретирале и уредникот во „1ТВ“, Ацо Кабранов. Ноќе му се јавувале со мутирани гласови да му се закануваат, го терале да пријавува во полиција, за на крај Јовановски да излезе негов спасител.

Со ова, рече Камчев, сакам да кажам каква маша телевизија беше неговата „1ТВ“, пренесува порталот СДК.

Previous articleПРАВИ СРЕЌНИЦИ: Зголемување на финансиите денес ќе имаат овие два хороскопски знаци
Next article,,Тато ич не сум арен, чекај ме” – вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ со потресен статус