Актерите од „Истанбулската невеста” се пар во реалноста (ФОТО)

Високобуџетната серија Истанбулската невеста е една од најгледаните и најпопуларни турски драми за последните неколку години. Серијата го следи животот на една млада пејачка која станува непосакувана снаа во богато турско семејство и всушност се базира на вистинита приказна.

Вистинската истанбулска невеста се викала Улку и токму нејзината судбина било причина да се сними оваа серија, која за брзо време станува голем хит и е продадена во сите земји каде што се емитуваат сериите од Босфорот.

Двајца актери од серијата во реалноста се заедно. Нејзиното име е Хира и ја игра Баде во Истанбулската невеста.

Актерката е бомба во реалноста и е во врска со актерот од истата серија, најмладиот Боран. Актерката има 24. години.

Previous article,,Тато ич не сум арен, чекај ме” – вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ со потресен статус
Next articleТој снимал ама го снимале и него – синоќа објавени снимки поврзани со ,,Рекет” (АУДИО)