Да не ти се верува – крвните непријателки Цеца и Карлеуша во минатото снимиле дует (АУДИО)

Познатите српски пејачки Цеца и Карлеуша веќе со години се во постојана кавга поради која често се среќаваат на суд. Сите знаат дека тие две не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно, па имаат и песна отпејано заедно.

Се работи за песната „Ваздух кои дишем“ од Славица Трипуновиќ. Тогаш популарната Цеца и 15- годишнаа Карлеуша заедно пееле како пратечки вокали, а подоцна Цеца ја преработила истата песна и ја направи нејзин најголем хит.

Имено, Ражнатовиќ ја тужеше Карлеуша за навреда, па пејачките се состанаа за да го решат меѓусебе проблемот. На сослушувањето прва пристигнала Јелена Карлеуша, а по кратко време се појавила и Цеца во придружба на адвокат. Пејачките првпат седнаа една спроти друга и се обидуваа да се помират без адвокат, но обидот бил безуспешен.

Зад затворената врата се одвивала вистинска драма – тврди за српските медиуми анонимниот извор кој се затекнал таму.Се слушнаа извици: “Се срамам од тебе” и “Немој само ти да ми кажуваш за чесност” …

Цеца потоа и се обрати на Јелена со зборовите: “Затвори ја устата”, “Замолчи”, “Ќути”!!! Ситуацијата била толку тензична што била на работ на физичка пресметка помеѓу двете фолкерки!Судијата се обидел да ги смири, номнеговите речиси половиначасовни обидиостнале безуспешни.

Во еден момент, судијата го притиснал и безбедносното копче по што влетало обезбедувањето во судницата. Судискиот чувар влегол и ги предупредил нервозните пејачки, кои потоа конечно се смириле и се поправиле во однесувањето!

Previous articleЕмина Јаховиќ по раскинувањето со милијардерот, во нов лов тргна со нов имиџ (ФОТО)
Next articleБившата на Кајмакоски по Саша Ковачевиќ ,,нападна” нов србин (ФОТО)