Пронајден мртов фудбалер – се самоубил за Нова Година

Поранешниот дефанзивец на Кардиф, Стоук, КПР и уште неколку англиски клубови Крис Баркер бил пронајден мртов вечерта за Нова година.

Баркер извршил самоубиство на новогодишната ноќ, а неговото безживотно тело е пронајдено во текот на вчерашниот ден.

Беше професионалец 18 сезони, кариерата ја заврши на 37-годишна возраст, но никогаш не заигра во Премиер лигата.

Зад себе ги оставил сопругата и двете ќерки.

Previous articleДино Мерлин спаси над 1 милион евра на Македонците
Next articleМилевски: Се собравме група интелектуалци и решивме да настапиме на избори