Лила Стојановска откри: Мојата неостварена желба е да бидам докторка, ама никогаш не е доцна

Јавноста секогаш ја интересира нејзиниот приватен живот, за кој Лила Стојановска сѐ помалку зборува.

Она што сака да го сподели со јавноста, го има на нејзиниот Инстаграм профил, а долгогодишното ТВ-искуство, квизот „Сѐ или нешто“, синот Филип се работи за кои со городст сака да зборува.

Популарната водителка, која е блиска пријателка на Бојан Јовановски, Боки 13, осомничениот во аферата „Рекет“, не одговори ниту на едно прашање врзано за нивното дружење и соработка, ниту прокоментира кој дел од 2019 година сака да го заборави.

Во малкуте одговори кои не ги прескокна, се и дел од нејзините желби за оваа година и професијата која ѝ е неостварена желба.

* Што би работела ако не си ТВ лице?

– Доктор по естетска хирургија. Тоа е мојата неостварена желба, ама никогаш не е доцна!

Целата сторија проследете ја на Женскимагазин

Previous articleОткриено кои се најчестите машки и женски имиња за изминатата година во Македонија
Next articleБоки 13 дочека шанса, па јавно упати честитка за Нова година