ЗБОГУМ МАРИН: Црвена Sвезда остана без капитенот, тој одлета кај Арапите (ФОТО)

Марко Марин веќе не е член на Црвена звезда, во новата година славниот српски клуб ќе добие нов капитен.

Ал Ахли од Саудиска Арабија е новиот клуб на Марин, тој за две и пол сезони ќе заработи 5 милиони долари. А Црвена звезда ќе добие 2 милиони долари за продажбата.

Трансферот на Марин одекна како бомба во Србија, бидејќи никој не очекуваше дека црвено-белите ќе го продадат својот најдобар фудбалер.

Previous articleЕксплодира плинска боца во рибарница во Битола – повредената жена пренесена во болница
Next articleСокриле дека се родило бебе за Нова Година бидеќи било Ромче