Зорица знае да готви, ама од мајка ми јадењето го обожавам – интервју на Заеви за ТВ24

Душко е средношколец, Александра е студент по медицина на државниот факултет во Софија изјавија Зоран и Зорица Заеви во семејното интервју за Телевизја 24.

Разговараме со Александра околку образованието, љубовта е голема кон медицината и одлучи да се запише на медицина.

Таа ќе ни биде првиот доктор во семејството Заеви а премиерот се нашали и изјави дека мило му што кога ќе остаре ќерката ќе може да го гледа и даму пружа лекарска нега.

Изнајмивме во Софија стан каде што ќе може да престојува, јас ќе можам после божиќните празници да одам и да видам каде е сместена, бидејќи досега немав време да идам а тоа го препуштив на Зорица.

Таа е повеќе ангажирана околу куќата, семејството и децата и на сите родителски средби досега присуствува она.

Извор: ТВ24 Фото: Јутјуб принтскрин

Previous article(ФОТО) Откриено каде се криел „Берберот од Малча“, објавени и фотки од скривницата
Next articleОткриени првите зборови на Малчанскиот бербер откако бил фатен