Шок во Атина: Вечерва застрелан познатиот фудбалер

Грчките медиуми објавија дека легендарниот српски фудбалер Дарко Ковачевиќ беше застрелан пред својата куќа во Атина.

Според првите информации, во Ковачевиќ било пукано од мало возило во движење, по што поранешниот фудбалер паднал на земја откако бил погоден со кушрум.

Возило на брзата помош веднаш пристигнало на местото на инцидентот и го префрлило легендарниот напаѓач во локалната болница.

Засега не се откриваат детали за неговата здравствена состојба.

Ковачевиќ во минатото играше за Црвена Звезда, Јувентус, Реал Сосиедад, Лацио, Олимпијакос.Минатата година ја извршуваше функцијата спортски директор во фудбалскиот сојуз на Србија, но во јуни поднесе оставка.

Previous articleНовица од Струга ја напуштил добро платената работа и целосно се посветил на занает
Next articleЖените го дадоа својот конечен одговор: Ова е идеалната големина на машкоста