Сопругата се обидела да го убие екс директорот на скопската ТВ ЕРА

Екс-директорот на локалната скопска телевизја ЕРА, Абдула Мематај на 3 јануари околу 2:40 часот по полноќ, бил мета на напад од неговата сопруга, која го врзала за спалната за рацете и за нозете и се обидела да го удави со перница, објави Коха.

Но обидот и бил неуспешен бидејќи тој станал и се одврзал. Додека се симнувал по скалите во призјемето на зградата бил удрен по глава со чекан од што добил и повреди.

Мематај за КОХА го подврдил настанот и рекол дека се уште се лекува.

Извор: Курир

Previous articleЈоци: Сум сменила мислење!? Дечки, не знам на која ливада сте паселе трева
Next article(ФОТО) Саша Поповиќ и ја исполни желбата на Карлеуша и остнанатите од жирито – не можеа да поверуваат кога видоа