Јоци: Искра уредничката од опозициската ТВ седум години со мене дишеше ист воздух за на крај тоа да ми го направи

Јорданка Ивановска Јоци: ,,Дечки, ко ќе ви ,,фрлат” секс афера у двор – готови сте ако сте мажени-женети. Е, дечково, шо ви ја ,,фрли” у фаца, многу фино го знае тоа. Ви фрли врз глава ,,демохристијанска секс афера” за да е*е матер на сите вмровци, пред избори. Пошто сте го потцениле. Нешто сте му згрешиле.

Небитно е дали е вистинита или не. Таа лебди у медиумски простор за главната уредничка Искра на опозициска тв. Тажничко.

Таа истата мене ми рече – ,,Јоци, ја даов наредба да не иде нишо за тебе и Кежо”. Не заебаај? Ти мене тоа ми го кажуваш со цел памет. Ок, маци. А, 7 години со мене работеше и дишеше ист воздух. Ништо не сум и’ згрешила.

На оние ко ја, кои не се мажени-женети ич не им е битно шо зборите и пишувате. Може шо сакате да пишете. Ме заболе. Никому не полагам рачуни, се’ ми е лабаво, и врски и се’, утре и цвеќиња да садам – ок ми е. Ја сум на чисто со себе, не варам никого. Вие кого се сте варале?

Оде воз у кукуруз. Полеани сте со ,,жолтило” за навек. Може само да плетете гоблен надаље во живот. И да пиете апчиња. Осим ако не сте ѕвезда од рангот на Карлеуша, а не сте.

Кога бевме во Лондон, нашите британски колеги вака ни кажаа – проценуваме штета. Толку добиваат ако тужат, волку добиваме ние за наш ќеф. Медиумите се машинерија. Или ќе ве напраат ѕвезда за еден ден или подолу од го*но. Кој не знае да плива, си дава оставка под психолошки притисок.

Она најбитното. Ја никогаш не сум напакостила никому ако неам нешо лично и нерасчистено. Тоа може да го потврдат и вмровци и сдсмовци. Кој ми згреши, не простувам.”

Previous articleНа која страна во автобусот сум седела – дали некој маж „си го трљал“ од мене
Next articleИранскиот генерал се заколна во животот на неговите деца: Никогаш немам почувствувано толкав срам