Јоци: Кога треба детево Џорчев да бара патни трошоци, се потпишува на ,,Северна”.

Јорданка Ивановска Јоци:

Шахпаска шамара, Ѓорчев д'тка

Шахпаска толку го ишамара дволичниот Ѓорчев, што кутриот почна да д'тка 🙂

Публикувахте от Seir в Сряда, 29 януари 2020 г.

,,Шамарање. Заплескување на миленичето на Грујо, Џорчев, кој од студентски протести 1997 уштеееее на ВМРОоооУууу им е главен фикс.

Пошто толку од кадрите. Ја обожавам женава Шахпаска. Увек спремна. Со факти, документи, потцртано со фломастери. Беспрекорна концентрација и фокус.

Кога треба детево Џорчев да бара патни трошоци, се потпишува на ,,Северна”. Поинаку се дере ,,Секогаш Северна”. Пардон, како беше песната за доаѓање на власт без ебено реално ветување и визија за земјава!?”

Previous articleАгонија за Британски државјанин во Вухан – него и ќеркичката ги пуштаат, сопругата не смее да ја напушти Кина
Next articleНоќеска во Скопје загина Буштур – една од најголемите кошаркарски легенди кај нас