Српската певаљка Ана Николиќ итно префрлена во болница

Ана Николиќ со својата екипа отпатува во Мароко со цел симање на спотови за нејзините песни кои што наскоро треба да им бидат претставени на публиката.

Таа со месеци е на строг режим на исхрана, пошто за краток период доста ослабела и како причина од тоа „паднала“ за време на симањето на спотовите., пишуват српските медиуми.

Планирано е да се снимаат пет видео записи за две недели, па екипата не застанува со работа, но се испостави дека пејачката не може да го издржи тоа темпо на работа.

-На Ана и се слоши за време на снимање, се префорсира. Снимат и дење и ноќ. Треба да се заврши голема работа за краток период. Таа сто пати треба да се пресоблече преку текот на денот, да ја промени шминката, фризурата, стајлингот, дури нема време кога да јаде.

Малку спие, мног се работи и тоа доведе до тоа да колабира. Ана е перфекционист, во состојба е сто пати да ја повтори истата сцена, па наместо планираните пет часа, на снумање се останува и по 15, а во меѓувреме ништо не јадела, само ќе наздрави со екипата ќе се напие некоја чашка за да дојде на себе. Кога на снимањето колабираше, ја ставија во кола и ја однесоа во болница. Доктори ја прегледаа и констатира дека се е во ред, но дека и е исцрпен организмот.

Пејачката добила инфузија и и била препишана терапија. Нормално, та тоа не го испочитува бидејќи сето тоа што е испланирано мора да се заврши за две недели, открива извор близок до пејачката.

Фото: Инстаграм/Ана Николиќ

Previous articleКаракамишева бара да се гонат сите одговорни за таблите без кирилица во западна Македонија
Next articleКако на филмовите – во Германија слета авион со 100 патници од Кина, сите однесени во карантин