ВИДЕО – ЕЖЕЊЕ: Анета Молика пее, а Гоца Тржан се фаќа за глава

Еден од најпознатите вокали кај нас, а сега и во регионот Анета Молика е талент за кој вреди да се зборува. Во приватниот живот тивка и ненаметлива, на сцената доминантна.

А како и не би била, кога го поседува најдобриот женски вокал на македонската фолк сцена.

Анета Молика трае со години и ќе трае, бидејќи таа нема потреба од силикони, скапи третмани и пластични реконструкции за да им се допадне на публиката. Анета го има својот глас. Последните неколку години, Анета Молика стана миленичка и на Балканската публика.

Па погледнете како изгледаше студиото на Гранд пред неколку години, кога сите се наежија, Гоца Тржан се фати за глава, Милица Тодоровиќ за малку не се расплака, а водителот остана без текст. Погледнете какви овации доби за изведба на песна од Селин Дион.

Previous articleГи слушнав снаата и внуката како ме оговараат, избегав и плачев по патот
Next articleИрена Кочова: Згрозени сме и длабоко повредени од најавата на ЛГБТ за исмејувањето на нашата вера