Од заседа пукано во синот на познатата пејачка – полицијата дојде до снимки

Никола Перовиќ (36), син на познатата пејачка Сузана и Владимир Перовиќ, беше ранет денес на пресекот на улиците Максим Горки и Господар Вучиќ во Белград.

Тој бил застрелан во ногата со еден куршум и, според првичните резултати од истрагата, бил пренесен во Ургентниот центар од неговиот татко, познатиот естраден менаџер Владимир Перовиќ (59).

На Никола Перовиќ му е дијагностицирана повреда од скршум и засега не сака да соработува со полицијата и да открие кој пукал кон него од огнено оружје. На местото на пукањето биле пронајдени куршуми. Полицијата поседува снимки од безбедносната камера од околните објекти.

Застреланиот Владимир Перовиќ имал повеќе проблеми со законот. Тој беше апсен пред неколку години за малтретирање и насилства, и додека мајката Сузана го видеше реалити шоуто „Фарма“, Никола беше во затвор. Беше прогласен за виновен на 13 март 2013 година, осуден во Првиот основен суд во Белград заедно со уште шест учесници во грабеж

Таткото на Никола, Владимир, беше еден од најпопуларните југословенски естрадни менаџери а исто така ги водеше и најдобрите клубови и ресторани во Белград. Мајката на Никола, Сузана Перовиќ, беше позната пејачка и неодамна се повлече од јавната сцена.

Previous article(ВИДЕО) Граѓаните на Подгорица загрижени – што ли се подготвува, оклопни возила на улиците
Next article(ВИДЕО) Голем пожар беснее во Кочани – во воздухот се чувствува тежок мирис