(ФОТО) Водителката на ,,Брза Кујна” знае да ужива – еве каде отишла на зимување

Александра Илиевска имаме прилика секојдневно да ја гледаме во кулинарското шоу „Брза кујна“ каде што пред ТВ екраните заедно со своите шефови во кујна подготвуваат разни специјалитети. Меѓутоа, кога нема обврски и снимања, Александра знае да се препушти на уживањата и да ги полни батериите.

Иако календарски се уште е зима, па многу од јавните личности заминаа на зимување каде на снегот ги полнат батериите. Некои се одлучија за соседна Бугарија, други се одлучија за Маврово или Попова Шапка,

Александра овој пат ги спакува куферите, па избега од секојдневните рутини и обврски. Имено, во друштво на најблиските пријатели, Александра за своја дестинација ја одбра Малта.

Средината на јануари, водителката ја одбра оваа дестинација за ги наполни батериите, а на социјалните мрежи сподели неколку фотографии и покажа како го поминува своето време.

Извор: Вистина

Previous articleОткри ли Таравари кој ќе биде нивни владин партнер по изборите
Next articleВо рочиште на суд замешан Владиката Агатангел – го бараат да се појави