Ѓорѓи Спасов го нападна Мицкоски, Калајџиев му прокоментира: Не спинувај со моја фотографија!

Ѓорѓи Спасов се обиде преку статус да го нападне лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, но наиде на остар коментар од Професорот Гордан Калајџиев:

,,Врвна демагогија на Мицковски. Експертите работеа со Десковска на законот. Тој не сака Закон и затоа вели нека се договорат експертите Каракамишева и Камбовски и ние тоа ќе го прифатиме☺. А ако не се договорат во групата што ја предлага со надгласување ли предлага да дојдат до предлог?

Се е тоа евтина демагогија за да се спасат сите обвинети од СЈО и да се заборави на криминалот од бандата на Грувски на кого Хидро Мицко му беше советник за дебели хонорари.”, напиша Спасов.

На ова во коментар Калајџиев му одговори дека спинува со негова фотографија и дека текстот на законот не е дело на групата:

Previous article(ВИДЕО) Потегот на бездомникот ќе ве остави без зборови и ќе пуштите солзи
Next articleАлбин Курти: Србија никогаш го немала Косово – тоа и самите си го признаа