Копија на татко му – Погледнете како изгледа синот на легендарниот пејач Луис

Ретко која веселба може да помине без вонвременските хитови на Љубиша Стојановиќ Луис. Луис е роден на 25 јуни 1952 година, а со музика се занимава од 1970 година. Прекрот Луис го добил како 9 годишно дете, бидејќи одлично го имитирал Луис Армстронг.

Сними 11 студиски албуми. Беше татко на шест деца, четири сина и три ќерки.Загина во сообраќајна несреќа во 2011 година.

Негов наследник е Марко Луси кој е копија на својот татко. Марко израснал во Германија и денес е еден одпредводниците на новот музички бран кој носи квалитетна музика.

Многумина велат дека е копија на својопт татко. Проценете сами:

Previous articleАлбин Курти: Србија никогаш го немала Косово – тоа и самите си го признаа
Next articleОткри ли Таравари кој ќе биде нивни владин партнер по изборите