Познато кој македонски пејач за една вечер добил 12.000 марки бакшиш

Фолк ѕвездата Наум Петрески за време на неговата кариера која трае над три децении, доживеал многу добри и лоши нешта.

Така изгледа животот на музичарите и пејачите, кои во текот на животот се среќаваат со луге со различни карактери.

„Беше многу одамна, во Вечани. Вечерта земавме околу 12.000 марки и околу 3.500 швајцарски франци“, раскажа Наум во емисијата „Еден на Еден“, која ќе се емитува в недела.

Во ова шоу тој раскажува многу анегдоти од неговата авантура како ловџија и риболовец, многу приказни од патувањата низ светот, а Наум неколкупати го има прошетано светот од Америка до Австралија, секаде каде што живеат Македонци.

Previous articleМалиот Ангел бара помош за лечење откако врз него паднала лулашка од 110 килограми
Next articleНашинец во Германија полицијата за два часа два пати го фатиле пијан зад волан