Веќе наголемо се шпекулира дека познатата балканска пејачка си ја променила верата

0
Северина Којиќ посакува уште едно бебе, со сопругот Игор. Тие веќе четири години се обидуваат да зачнат со помош на процедурата позната како ин витро. Но, според нивните...

(ФОТО) Славниот актер Леонардо ди Каприо објави слика од Скопје

0
Леонардо ди Каприо, славниот холивудски актер, објави слика на Инстаграм, споделувајќи извештај за влијанието на климатските промени на човековото здравје. Со извештајот, тој стави слика од скопскиот плоштад,...

Беквалац призна што прави кога е сама и никој не ја гледа

0
Наташа Беквалац се изнасмеја и самата, а ги изнасмеја и останатите во студиото со изјавата во шоуто на „Ами Џи“ кога водителот Огњен Амиџиќ ја запраша што...

Копија на татко му – Погледнете како изгледа синот на легендарниот пејач Луис

0
Ретко која веселба може да помине без вонвременските хитови на Љубиша Стојановиќ Луис. Луис е роден на 25 јуни 1952 година, а со музика се занимава од...

(ФОТО) Битолчанката со најдобриот задник се соблече по гаќички

0
На битолчанката со охридска адреса, пејачката Татијана Стефановска, медиумите досега многупати и го дале епитетот за една од естрадните дами со најдобар задник. Татјана очигледно свесна за својот...

ВИДЕО – ЕЖЕЊЕ: Анета Молика пее, а Гоца Тржан се фаќа за глава

0
Еден од најпознатите вокали кај нас, а сега и во регионот Анета Молика е талент за кој вреди да се зборува. Во приватниот живот тивка и ненаметлива,...

Српската певаљка Ана Николиќ итно префрлена во болница

0
Ана Николиќ со својата екипа отпатува во Мароко со цел симање на спотови за нејзините песни кои што наскоро треба да им бидат претставени на публиката. Таа со...

И на 45 години ДРМА со својот изглед – која е тајната на Ирена...

0
Ирена Спировска е една од малкуте медиумски личности во нашата држава, која опстојува на највисоко ниво преку дваесет години. Ирена важи за врвен професионалец во својата работа и...

Ќе паднете од столче кога ќе видите која наша фолк пејачка е на насловна...

0
За ралика од денес, во Македонија некогаш имаше мнгоу повеќе печатени медиуми, дневни весници, магазини, ТВ шоуа… каде што македонската естрада имаше простор каде да го промовира...

(ФОТО) Драган Вучиќ се појави на „Никогаш не е доцна“, но водителката направи голема...

0
За многу работи, велат помудрите луѓе, не е доцна во животот. Се разбира за тоа се потребни љубов, волја и талент, а пред сè постојана желба да...