Лозано е голем патриот – тоа го докажа и со големиот потег пред две...

0
Влатко Лозановски Лозано деновите а актуелна тема откако на наградите во Белград порача дека доаѓа од Македонија. Но ова не е прв ваков потег на него, за...

Ни срам ни перде – Тамара и ја побара шапката на Лепа Брена (ФОТО)

0
На големите музички награди MAC 2020 година кои се одржаа завчеравечер во „Штарк“ арена во Белград, нашата пејачка Тамара Тодевска имаше улога на водителка од големата сцена...

Водителот го најави како ѕвезда од Северна – Влатко Лозано го исправи: Тоа е...

0
Влатко Лозаноски на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера изреагира на најавата на водителот. Тој го поправи водителот, кој...

Панчо од ДНК до Марко Слаткаристика: Јавно сакам да му се извинам

0
Погоден од вчерашната трагедија и прераното згаснување на животот на Kobe Bryant, човекот со кои издраснаа многу генерации, рол модел, идол на многу спортисти, кошаркарски фанови, човек...

Огнен Здравковски има голема мака – тоа му го кажал и на Саша Поповиќ...

0
Огнен Здравковски беше еден од македонските учесници кои ја обележаа минатата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Град“. Тој започна соло кариера, а пред неколку дена...

Познатата пејачка кај Жаре ,,Еден на еден” откри кој и бил прв (ВИДЕО)

0
Во најновото издание шоуто „Еден на Еден“ кај Жаре ќе имата прилика да ја видите хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ. „Сите ме знаат како весела и зборлеста, и поради...

Марко Слаткар на Сања и направи бебе, но што ли и направил на Гавазова?

0
Неодамна Марко Маринковиќ – Слаткаристика и неговата поубава половина Сања Николиќ, објавија на Инстаграм дека го очекуваат својот прв наследник. Сања е бремена и „Слаткар“ наскоро ќе...

Јавноста остана затечена: Почина синот на познатиот балкански пејач

0
Длабока тага и голема жал го обли во семејството на познатиот хрватски пејач Здраво Шкендер. Имено, минатиот викенд ненадејно почина неговиот 39 годишен син Томислав. Здравко Шкендер веста...

По Мелита, СПА фотка објави и фолкерката Ирена Спасовска – се сликаше во када

0
Се чини разводот како да ја препороди фолкерката Ирена Спасовска. Таа во последните две години секојдневно е присутна на социјалните мрежи и ги чести своите фанови со...

,,Гори Банско” од Пирин голф до стражите – Мелита објави фотка од СПА

0
Откако ги сумираше впечатоците од 2019 година, па преку Инстаграм интервјуто проговори за љубовниот живот, ќерката, политиката, љубомората… некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ реши да замине на зимување...