Дарко Лазиќ и Чоби ,,мочаа” по пистата во Цирих – приведени се на распит

0
Дарко Лазиќ и Слободан Вељковиќ Цоби се повикани на сослушување од полицијата во Цирих, откако на Интернет се појави скандалозна снимка на која се гледа како уринираат...

Гарванлиев кој ќе пее на Евровизија за Македонија откри што му кажал Зоран Заев

0
Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Ротердам, Холандија. За настапот на Гарванлиев одлучи МРТ на интерен избор, што стана пракса изминативе неколку години....

Панчо распали: Како бе не ви е срам и како може да се погледнете...

0
Статус на Владимир Блажев - Панчо: Туку што прочитав дека на моментално најголемиот амбасадор на нашата земја #МАКЕДОНИЈА во светот, општината ќе и го поправела кровот на трошната...

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ се дереше на цел глас: „Дали сте вие нормални“ – поради...

0
Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше кумановецот Марио Арангеловски кој првпат е во музичкото шоу и е под менторство на Јелена Карлеуша. Тој...

(ФОТО) Нема да ја препознаете: Еве како изгледа Татајана Стојановска без грам шминка

0
Сигурно досега ви се случило да сретнете некоја позната личност непосредно и да се изненадите од тоа како изгледа во живо, а како на телевизија. Сепак, камерите и...

Карлеуша и Саша Поповиќ се ,,искараа” кој од кого повеќе заработил

0
Јелена Карлеуша „заштедила“ околу 300.000 евра, благодарение на учествотот во жирито во „Ѕвездите на Гранд“, и рече Саша Поповиќ, зашто доволна била појавата таму, па не морала...

(ВИДЕО) Македонецот открива дека сакал да се откаже од „Ѕвездите на Гранд“ откако баба...

0
Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше кумановецот Марио Арангеловски кој првпат е во музичкото шоу и е под менторство на Јелена Карлеуша. Тој...

Еве како растура по свадби Ивица – Челик, најдобриот Македонски тапанџија (ВИДЕО)

0
Тапанџиите се обично во вториот ред меѓу музичарите, кои некако од позадина го држат ритамот. Но ваков тапанџија не сте виделе до сега. Тапанарот е Ивица „Челик“...

(ФОТО) Игор Џамбазов објави измамa во коja се вклучува неговото име

0
На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Почитувани, Пред извесно време бевме извесени...

Цеца за првпат откри дека била болна

0
Цеца 2019 година ќе ја памети по многу работи. Го ожени својот син Вељко и направи свадба за која се уште се зборува, за Нова година настапуваше...