Како мала, по дома многу често гледав купчиња со сол – сега ми e...

0
Со векови солта се користи за чистење на домовите. Нема токсични својства и поради тоа луѓето ја користат за чистење и дезинфекција на предметите во своите домови....

Еве ги сите начини како да се стане државјанин на Германија

0
Натурализација во Германија - што е натурализација? Натурализација е доделување на државјанство. Правилата и прописите за стекнување на државјанство се регулираат различно од земја до земја. Во Германија,...

Нов закон од 1 Март стартува во Германија – можност да бараат работа и...

0
Новиот закон во Германија, кој ќе стапи на сила од 1 март, ги олеснува процедурите за вработување работници кои живеат во земји кои не се во Европската...

На Малта може да се работи со Македонски пасош – еве кои документи се...

0
Граѓаните од земјите кои не се членки на ЕУ, а сакаат да работат во Малта, треба да поднесат барање за издавање на дозвола за работа до надлежните...

Дали знаете зошто полицајците го допираат задното светло кога ќе ве 3АПРАТ?

0
Кога последен пат ве сопрела полиција? Се чини дека секојпат кога тоа ќе се случи, полицаецот ја прави истата работа. Тоа ве нервира, но се чини како...

На убиството во Грција му претходело убиство во Белград – излегоа нови детали

0
Убиството на Марко Вуковиќ во Белград му предходело на ликвидацијата на црногорските мафијаши во Атина. 41 годишниот Марко по потекло бил од Котор и бил поморец во...

Четири знаци кои не смеете да ги игнорирате – укажуваат дека во вашата куќа...

0
Постојат неколку суеверија кои претскажуваат дека ќе ви се случи нешто многу лошо. Сите се во вашиот дом, и мора да бидете многу внимателни во врска со...

(ВИДЕО) Конор се врати! Го изгази Каубој за 40 секунди и испиша историја!

0
Конор Мекгрегор испиша историја во првиот меч по поразот од Хабиб. Ирскиот борец го нокаутираше Доналд Сероне Каубој за 40 секунди и направи нешто што на никој...

,,Хатиџе за Саше Политико е Војвотката од Јорк”

0
Твитер реакции на реакциите: ,,Саше Политико ја руга МЕДЕНА ЗЕМЈА. Шо ке си помислел светот за нас јер сме биле претставени као примитивна вукојебина без манири и култура? ПА...

Епа сега познато е кај сè жените сакаат да ги прават ,,оние” работи –...

0
Во сексуалните фантазии не се најде креветот… Иако поголемиот дел од луѓето водат љубов во кревет, жените сепак имаат фантазии кои вклучуваат некои други локации за интимниот...