Данела се огласи од Амеpика – се сликаше со важна личноcт

0
Статус на Данела Арсовска: „Стратешкото партнерство со САД се надградува со зголемена соработка на лидерите на градовите на билатерално ниво Градот Скопје има можност да учествува во целосно финансирана...

Голем италијански бренд за прв пат влегува на македонскиот пазар

0
Македонија конечно влегува на мапата на земји кои ќе може да се запознаат со производите на Italchimica, познат италијански бренд кој нуди широка палета на производи за...

Бухова вели дека Максим треба да остане во изолација – тој вчера соопшти дека...

0
Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, ќе остане во самоизолација до истекот на 14-те дена од денот кога го добил решението од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, изјави...

ВМРО-ДПМНЕ: Пандемијата коси низ Македонија, а СДСМ ја злоупотребува вонредната состојба

0
Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ: Пандемијата коси низ Македонија, граѓаните ги трпат последиците од мерките, а СДСМ ја злоупотребува вонредната состојба. Нема соодветна заштита за медицинскиот персонал и...

ЗНМ со остра осуда за болницата на Орце Камчев

0
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ја осудуваат непримерната комуникација на „Аџибадем Систина” кон новинарите од редакцијата на...

СДСМ РАСПАЛИ по Милошоски: Ти си очаен криминалец

0
Паника и нервоза владее во ВМРО-ДПМНЕ од носењето на Законот за јавно обвинителство и од тоа што не успеаја да го одбранат криминалот на Никола Груевски, реагираат...

Мизрахи не ја дава Македонија и по цена од 5000 евра

0
Техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, денеска одржа прес-конференција на тема „Криминалите на Мила Царовска“. Прашана за таблата, Мизрахи истакна дека нема намера да ја...

Емил Гусарот сака да излезе на слобода – наведе од кои причини го бара...

0
На денешното прво рочиште за судењето на Емил Јакимовски, кој се товари за закани врз новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, побара да му биде укината мерката...

Боки 13 денес ни не стигна до судот и остана во „Шутка“ – познато...

0
Првообвинетиот Бојан Јовановски утрово бил прегледан од доктор, жалејќи се на болки во стомакот. Лекарот констатирал дека Боки 13 не може да го следи денешното судење. Таквото медицинско...

Лила Стојановска доби кривична – познато за што се терети

0
Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против водителката Лила Стојановска за „даночно затајување„ на 1,78 милиони денари данок. „Поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело...