Скопјанецот Колевски револтиран: Ни измислиле дека сме иселени во Канада или Австралија, а јас...

0
Тоалет пред порта, ѕид до тераса. Семејството Колевски од скопската општина Кисела Вода ужива во зимското сонце повеќе од другите затоа што знаат дека наскоро во нивниот...

Човек кој живее од денес за утре пронашол новчаник полн со пари и веднаш...

0
Сулејман Зеќири од Хаџиќ блиску до Сараево, познат по пекарот Лола, е татко на осум деца, а својата хуманост ја покажал некоолку пати на дело. Овој благороден човек...

Познато кој македонски пејач за една вечер добил 12.000 марки бакшиш

0
Фолк ѕвездата Наум Петрески за време на неговата кариера која трае над три децении, доживеал многу добри и лоши нешта. Така изгледа животот на музичарите и...

(ВИДЕО) Во Штип 45 семејства заложници на човекот кој тврди дека бил киднапиран од...

0
Не само станарите на зграда бр.2 на улица Сајбие Демир, заложници на штипјанецот кој тврди дека бил киднапиран од вонземјаните се и институциите. Ниту судот,Центарот за социјлни работи,Општинта,...

Тажна приказна на гинеколог: Плачев денес – бидејќи загубив една жена

0
Трогателна порака од Србија за гинеколог кој изгубил пациентка при пораѓај го обиколи Балканот. Во неа се раскажува приказната за една мајка која минала низ бројни проблеми за...

(ФОТО) Водителката на ,,Брза Кујна” знае да ужива – еве каде отишла на зимување

0
Александра Илиевска имаме прилика секојдневно да ја гледаме во кулинарското шоу „Брза кујна“ каде што пред ТВ екраните заедно со своите шефови во кујна подготвуваат разни специјалитети....

(ВИДЕО) Потегот на бездомникот ќе ве остави без зборови и ќе пуштите солзи

0
Овие момчиња направија социјален експеримент преку кој сакале да видат дали луѓето се спремни да ја поделат храната со некој кој е гладен и нема како да...

Заради жена ми 7 години не сум ги видел стара мајка и татко ми

0
Јас сум син единец на моите родители, но нив не сум ги видел ни слушнал релиси седум години, поточно откако се оженив. Отсекогаш се противеа и не...

Ако бракот сте го склучиле на овие датуми – има големи шанси да заврши...

0
Истражувањата потврдиле. Ha Универзитетот во Мелбурн спроведено е интересно истражување за венчањето. Научниците co оваа студија се занимавале дури 14 години, а за да дојдат до резултатите тие...

Живее во колиба со влага, пешачи 5км за да јаде во народната кујна, но...

0
„....Незнам и не сакам да знам , како во овие 25-30 години се доделуваа станови, еднократна парична помош, донации и слично. Дали за да земеш социјален стан...